Aktualności
Roman Chojnacki postanowił odejść...
Po ponad 5 latach wspólnego szantowania, Roman Chojnacki postanowił opuścić nasz zespół i rozwijać swój talent w innych kierunkach. To było dobre 5 lat - kilkadziesiąt koncertów, wspólna płyta, rejs, parę wyjazdów zagranicznych. Piątkowy koncert w Contrast Cafe Gdynia był ostatnim wspólnym oficjalnym koncertem.

Nie tracimy jednak ze sobą kontaktu i pewnie jeszcze nie raz staniemy wspólnie na scenie, aby dla Was zagrać - być może też w zupełnie innych konfiguracjach.

Romku - dzięki za te 5 fajnych lat. Życzymy sukcesów i powodzenia w dalszej karierze.
Data:  21-04-2018


Oceń | Komentarz     

Kolejny TrzyMajtek :)
Wydaje się, że niedawno zupełnie wzięli ślub, a już dorobili się potomka :) Nasz skrzypek i jego małżonka są bardzo pracowici i na pewno szczęśliwi. Mały Marcel przyszedł na świat 27 grudnia o godzinie 17:24, 2016 roku, cały i zdrowy :) Powiększonej rodzinie serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego :)
Data:  30-12-2016

Oceń | Komentarz     


Oceń | Komentarz     
40YearsOld - Nowa Płyta
W końcu, po latach, nadszedł ten czas :) Z radością ogłaszamy, że nasza druga płyta ujrzy światło dzienne 23go maja 2015 roku. Koncert wodujący odbędzie się, a jakże, w gdyńskiej Contrast Cafe, a następny 4go czerwca, w stanicy PTTK, we Wdzydzach Kiszewskich. Oba miejsca bardzo lubimy - z wzajemnością :)

Płyta powstawała bardzo długo i dość mozolnie. Nagrania studyjne nie są naszą ulubioną formą - znacznie bardziej wolimy żywy kontakt z Wami :) Pierwsze przymiarki były już w 2007 roku. Niestety po drodze spotkały nas zawirowania i perturbacje. Przez moment tkwiliśmy w zawieszeniu. Potem rozstaliśmy się z naszym pierwszym skrzypkiem - Łukaszem Ziębą, którego zastąpiła Justyna Lewandowska, a następnie Roman Chojnacki. Nagrywaliśmy w różnych miejscach i czasie parokrotnie wręcz zaczynając od początku.

Płyta jest więc "quasi studyjna" - to zapis z kilku lat. Nie jest super czysta, ale też nie o to nam chodziło. Zależało nam, aby była żywa i oddawała nasz charakter. Mamy nadzieję, że to się nam udało i nasi sympatycy będą z tej płyty zadowoleni.

Materiał jest w pełni autorski. Znajdziecie na niej utwory znane, które od lat grywamy na koncertach - Hymn Żeglarza, Ona i ja, Dogonić pragnę wiatr, Burza, Jan, Muskuły, Oczy brązowe, czy Gdzie jest mój dom. Są też rzadziej grywane, jak Sopocki rybak, Johny odszedł stąd, czy Pieśń powrotna dla ukochanej. Na końcu jest też niespodzianka, której nie śpiewamy praktycznie w ogóle ;)

Płytę będzie można nabyć na naszych koncertach oraz w dobrych sklepach muzycznych (np. Empik). Nasz wydawca, firma Soliton, postarała się o bardzo atrakcyjną i nowoczesną formę. Będziecie mogli również posłuchać nas w Internecie.

Życzymy miłych wrażeń :)
Trzy Majtki
Data:  04-05-2015

Trzymajtkowe podsumowanie 2014

Trochę późno, ale podobno lepiej późno niż wcale - małe podsumowanie minionego 2014 roku. Okazuje się, że to jednak był całkiem udany rok :)

Zagraliśmy prawie 30 koncertów występując w Contrast Cafe (Gdynia), Tawernie Korsarz (Warszawa), położonym na jelitkowskiej plaży Kliperze (Gdańsk), czy w Stanicy PTTK we Wdzydzach Kiszewskich w sercu Kaszub. Można nas też było usłyszeć w sopockim Undergroundzie, warszawkiej Czarnej Perle czy usteckim Columbusie.

Poza tawernami wystąpiliśmy również na Helu z okazji Dnia Ryby i na gdańskich Szantach pod Żurawiem prezentując, zgodnie z tradycją, utwór premierowy "Wietrze wiej". Daliśmy też koncert w Wyszkowie z okazji 30-lecia tamtejszego Klubu Żeglarskiego "Spinaker", koncert na plenerowej scenie w Kołobrzegu przy okazji rejsu Zawiszą Czarnym, a nawet zagraliśmy na odpuście w sopockiej parafii św. Michała i na żeglarskim weselu we Wdzydzach, co nam się zdarza raczej nieczęsto :)

Mieliśmy też przyjemność zagrać dla uczestników konferencji TestWarez na promie z Gdyni do Karlskrony, na spotkaniu rektorów polskich wyższych uczelni, a także podczas jubileuszu 25-lecia powstania Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność".

Patrząc na powyższe jesteśmy bardzo zadowoleni z tego roku. Najważniejsze jest to, że nadal świetnie się bawimy graniem i cieszymy się Waszą nieustającą sympatią, czemu dajecie wyraz przychodząc na nasze koncerty :) Z nadzieją spoglądamy na rok 2015 wierząc, że przyniesie nam również dużo radości, długo oczekiwaną płytę, wspaniały rejs i dużo fajnych koncertów.

Serdecznie pozdrawiamy Trzy Majtki
Data:  17-02-2015


Oceń | Komentarz     


Oceń | Komentarz     
40-lecie Trzech Majtków

Rok 2015 będzie rokiem przełomowym! Ogłaszamy ten rok jako:

ROK 40-LECIA TRZECH MAJTKÓW!

Niektórzy pomyśleli pewnie, że to 40 lat na scenie - no tak dobrze to jeszcze nie jest i nie wiadomo czy kiedyś będzie. To raczej zależy od Was - czy wytrzymacie nasze granie do tego czasu ;) Na razie chcemy po prostu świętować nasze 40 urodziny. Nasze, czyli Edka, Witka i Pawła.

Zaczynamy już w grudniu 2014. Jako pierwszy 40 lat skończy Edek. Imprezę urodzinową planujemy na 13 grudnia w Contrast Cafe. Szczegóły wkrótce.

W połowie roku, bo 1 sierpnia, czterdziestki dobiegnie nasz basista - Witek. PAN WITEK! :) Koncert, a może cała seria koncertów plenerowych, kto wie - to jeszcze w planach.

Rok 40-lecia zakończymy 2 stycznia 2016 - urodzinami Pawła.

Na ten rok planujemy co najmniej dwie niespodzianki :) Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Tak więc zaglądajcie na nasze strony i koncerty. Postaramy się sprostać zadaniu i wypić z każdym, kto postawi nam urodzinową lufkę ;)
Data:  12-11-2014

znalezionych: 30, strona 1 z 6
<<<  -  1  2  3  4  5  6  -  >>>

Strona główna | Aktualności | Oferta | Koncerty | Załoga | Media | Księga gości | Galeria | Przyjaciele | Lista | Kontakt
Copyright (c) 2018 Trzy Majtki
Wykonanie gqim.com